خدمت سربازي و رفع تبعيض بين زن و مرد!!

بسمه تعالي<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

خدمت سربازي  و رفع تبعيض بين زن و مرد!!

نقدي بر مصوبه مجلس در رفع تبعيض بين زنان و مردان مطابق با فرهنگ غربي

دكتر محمد حسن قديري ابيانه – كارشناس مسائل استراتژيك

در مورد لايحه رد تبعيض عليه زنان ذكر اين نكته لازم است كه در خلقت انسان بين زن و مرد تفاوت هايي وجود  دارد كه منشاء تفاوت حقوق و وظايف آنها در اسلام شده است.

به طور مثال چون اين زن هست كه حامل فرزند تا لحظه تولد است و از اين نظر با مرد متفاوت مي باشد و چون در اسلام مشخص بودن والدين هر فردي از اهميت بالايي برخوردار است بنابراين رعايت عده براي ازدواج مجدد پس از طلاق شوهر يا فوت او براي زن واجب است. حال آنكه لازم نيست مرد عده نگاه دارد چون مرد حامله نمي شود. در مورد زنان يائسه كه امكان حاملگي آنان كاملا منتفي است رعايت عده ضرورتي ندارد. با اين وصف آيا تفاوت بين قانون عده  در زن و مرد به معني تبعيض بين مرد و زن در اسلام است؟! قطعا هر تفاوتي را نمي توان تبعيض ناميد.

ضمنا اسلام به دلايل متعددي وظيفه جهاد را بر عهده زنان نگذاشته است. به همين لحاظ نيز در قوانين ايران و ساير كشورهاي اسلامي در حالي كه انجام وظيفه سربازي براي مردان اجباري است – زنان از رفتن به سربازي و شركت در جنگ معافند.

يكي از علل بالا رفتن درصد تعداد قبولي دانشجويان دختر نسبت به پسر در ورود به دانشگاه هاي كشور نيز همين موضوع است. يعني در حالي كه پسران در صورت رد در كنكور ناچارند به سربازي بروند و در دو سال دوره سربازي مقدار زيادي از آموخته هاي تئوريك را فراموش مي كنند و بايد در بيابانها و نقاط دورافتاده سنگرباني كنند – دختران فرصت دارند تا براي شركت مجدد در كنكور خود را آماده سازند.

اگر قرار بر رفع تبعيض بين زن و مرد به سبك غربي باشد قاعدتا بايد دوره سربازي براي زنان نيز برقرار گردد و از اين نظر نيز رفع تبعيض صو رت پذيرد!!

اقدام جمعي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در تصويب لايحه رفع تبعيض بين زن و مرد مطابق با حقوق غربي را بايد اقدامي فريب كارانه و تاكتيكي تبليغاتي دانست تا با فريب زنان آراء آنان را در انتخابات دوره هفتم مجلس شوراي اسلامي نصيب خود كنند. شعار رفع تبعيض بين زن و مرد شعار فريبنده اي است كه براي تداوم حفظ قدرت خوبش به آن تمسك جسته اند!

تبعيض هايي در جامعه ايران بين زن و مرد وجود دارد كه ناشي از  سنت هايي است كه به اسلام ربطي ندارد. اما تفاوت هايي كه در حقوق و وظايف زن و مرد بر اساس اسلام وجود دارد تفاوت هاي برحقي است كه رعايت آن موجب تعالي وضعيت زن و مرد در جامعه مي شود. آيا كساني كه در مجلس حضور دارند قران را كتابي الهي نمي دانند؟! آيا قران را داراي آيات انقلابي و ارتجاعي مي دانند؟! آيا تدبير خوبش را بر تدبير الهي ترجيح مي دهند؟! آيا قران را كتابي كه تاريخ مصرف آن گذشته است مي دانند؟! اگر چنين باشد كه وارد وادي ارتداد شده اند و به هيچ وجه صلاحيت نمايندگي مجلس را ندارند.

آيا اقدام آنان براي جلب آراي زنان كشورمان است؟! اگر غير از اين است بيايند صريحا اعلام كنند كه زنان نيز بايد به خدمت سربازي بروند و چون مردان در مرزهاي جنوبي به مبارزه با قاچاقچيان مواد مخدر بپردازند و در مرزهاي غربي بر فراز كوهها در تاريكي و سرما به حفاظت از مرز ها بپردازند. اما نه! اينها شعارهايي نيست كه آراء زنان را به خود جلب كند! پس بايد فريبكاري را آغاز كرد و زنان را به بازي گرفت و به مقابله با اسلام پرداخت. بايد خوشنودي قدرت هاي استعماري بيگانه را نيز نسبت به خود جلب كرد و تا در مواقع حساس مورد حمايت آنها قرار گرفت.

چه نيازي به تاييد شوراي نگهبان است. بايد رضايت محافل صهيونبستي را جلب نمود! چه آنكه آنها محور قدرت اقتصادي و تبليغي و ... در جهان هستند.

در غرب حتي انحصار ازدواج بين مرد و زن را ظلم و تبعيض مي دانند لذا شاهديم كه در غرب به تدريج ازدواج دو مرد و يا دو زن را نيز به عنوان يك خانواده به رسميت مي شناسند. در هلند همچنين قانوني تصويب كرده اند كه اين خانواده هاي تشكيل شده از زوج هاي همجنس مي توانند از پرورشگاه كودكان يتيم و بي سرپرست را براي تربيت تحويل بگيرند و حتي به عنوان خانواده هايي كه بچه دار نمي شوند در الويت هستند.

آزدي همجنس بازي نيز بخشي از قوانين ضد تبعيض است كه لابد اين نمايندگان براي جلب رضايت محافل خارجي در آينده به آن تن خواهند داد البته بعد از اينكه باقيمانده اعتقاد مذهبي آنها  نيز دچار تزلزل گردد.

اقدام جمعي از نمايندگان مجلس در تصويب لايحه رفع تبعيض بين زن و مرد مطابق حقوق و باورهاي غربي اقدامي تبليغاتي براي جلب آراء زنان در جامعه است اما اين روش بر اين باور بي پايه استوار مي باشد كه زنان جامعه ما را احمق و بي دين فرض كرده اند و البته جواب اين تلقي حقيرانه را در انتخابات مجلس هفتم خواهند گرفت گرچه در انتخابات شوراهاي شهر و روستا به خوبي ان را تجربه كردند.                                والسلام 27/5/1382

 

/ 0 نظر / 49 بازدید